PREVIOUS WINNERS
Play with Gerflor!
Gerflor host a monthly competition where
real prizes are won. Below you can view
a list of lucky winners and runner's up.
Don't miss out and enter too,
it could be you next time!
----------------
Previous Competition Winners
June 2019 - Prague Competition - Congratulations to both
The winner is Carl Harper from Westcoates
The runner-up is Gillian Coates from Mercado
Picture to follow.
May 2019 - Lisbon Competition - Congratulations to both
The winner is Mike Court from Quattro Design
The runner-up - To Be Announced
Picture to follow.
April 2019 - Edinbrugh Competition - Congratulations to both
The winner is Debbie Saunders from Capita
The runner-up is Linda Bruce from Aberdeen Council
No picture taken.
February 2019 - London Competition - Congratulations to both
The winner is Lisa Don from HLM Cardiff
The Runner Up is Caroline Runham from AC Architects Cambridge
January 2019 - Barcelona Competition - Congratulations to both
The winner is Sophie Jarzebowski from AHR
The Runner Up is Maarek Tammeorg (no picture taken).
December 2018 - Vienna Competition - Congratulations to both
The winner is Jamie Agnew from Nicholas Hare Architects
The Runner Up has chosen to remain anonymous
November 2018 - Bruges Competition - Congratulations to both
The Winner is Tom Foggin from RHP Architects
The Runner Up is to be announced shortly
October 2018 - Berlin Competition - Congratulations to both
The Winner is Yasmin Mokha from Rio Architects
The Runner Up is Trevor McDaid from Hamilton Young Architects
September 2018 - Florence Competition - Congratulations to both
The Winner is Nick Stenton from Stenton Obhi Architects
The Runner Up is Tim Gough from Jessup
August 2018 - Amsterdam Competition - Congratulations to both
The Winner is David Gilbert from Evabuild Interior
The Runner Up is Simon Binnes from Bayside Architectural Design
July 2018 - Amsterdam Competition - Congratulations to both
The Winner is Micheal Gibson from Napper Architects
The Runner Up is Lindsay Cruddas from Planning & Design Practice
June 2018 - Prague Competition - Congratulations to both
The Winner has chosen to remain anonymous
The Runner Up is Luke Dallison from UMC Architects
May 2018 - Lisbon Competition - Congratulations to both
The Winner is Justine Ascough-Shore from Design Square ltd
The Runner Up has chosen to remain anonymous
April 2018 - Edinburgh Competition - Congratulations to both
The Winner is Julia Smith from Ward Robinson
No photo
The Runner Up is Colin Way from SHA
March 2018 - Paris Competition - Congratulations to both
The Winner is Philip Tyler from GJR Architects
The Runner Up is Riina Riihonen from Saunders Boston Architects
February 2018 - London Competition - Congratulations to both
The Winner is Jessica Venn from Cardiff Council
The Runner Up is Kevin Kendal from IAHAA
January 2018 - Barcelona Competition - Congratulations to both
The Winner is Sylwia Flanczewska from Pinnegar Hayward Design
The Runner Up is Simon Brown from LGH Architects
December 2017 - Vienna Competition - Congratulations to both
The Winner has chosen to remain anonymous
The Runner Up is Georg Poppe from Sheppard Robson
November 2017 - Bruges Competiton - Congratulations to both
The Winner is JoAnne Corn from R H Partnership Architects
The Runner Up is Tom Jacobsen from 3D Flooring Supplies & Flooring Accessories
October 2017 - Berlin Competition - Congratulations to both
The Winner is Aaron McGrath from McLean & Forte Architects
The Runner Up is Francesco Di Domenico from Hypostyle
September 2017 - Florence Competition - Congratulations to both
The Winner is Jason Burton from D2 Architectural Design
The Runner Up is Graeme Jacquet from Moss Architecture Ltd
August 2017 - Dublin Competition - Congratulations to both
The Winner is Chris Fernand from Arch Henderson
The Runner Up is David Wint from Roberts Limbrick
July 2017 - Amsterdam Competition - Congratulations to both
The Winner is John O'Carroll from Our Lady of Lourdes Hospital
The Runner Up is David Pirie from Ainsworth Spark Associates
No photo
June 2017 - Prague Competition - Congratulations to both!
The Winner is Maarek Tammeorg from Garnett & Partners
The Runner Up is Neil Styles from Altofloor Ltd
May 2017 - Lisbon Competition - Congratulations to both!
The Winner is Lee Morgan from Advanced Flooring Solutions
The Runner Up is Nick Healings from Artisan Flooring
April 2017 - Edinburgh Competition - Congratulations to both!
The Winner is Gemma Healy from Smith + Kennedy Architects
The Runner Up is Jane Graham from Advanced Flooring Solutions
March 2017 - Paris Competition - Congratulations to both!
The Winner is Philip Rickinson from PRA Architects
The Runner Up is Jesse Dilkes from Bailey Partnership
February 2017 - London Competition - Congratulations to both!
The Winner is Adrienne Smyth from The Boyd Partnership
The Runner Up is Rachel Johnston from Ainsley Gommon Architects
January 2017 - Barcelona Competition - Congratulations to both!
The Winner is Carol Loy from HOK
The Runner Up is Graham Wright from Maber Associates
December 2016 - Vienna Competition - Congratulations to both!
The Winner is Ben Smith from PRP Manchester
The Runner Up is Robert Hirst from G D Lodge Architects
November 2016 - Bruges Competition - Congratulations to both!
The Winner is Karl Fedyk from AC PLC
The Runner Up is Trudi Sallabank from AJA Architects
October 2016 - Berlin Competition - Congratulations to both!
The Winner is Emma Jarvis from Jarvis Jefferies Architects LLP
The Runner Up is Carolyn Jamieson from J M Architects
September 2016 - Florence Competition - Congratulations to both!
The Winner is Jeremey The from Buckley Gray Yeoman
The Runner Up is Andrew Grattan from GSSArchitecture
August 2016 - Dublin Competition - Congratulations to both!
The Winner is Petra Scherer from haa design
The Runner Up is Yunhee Kim from BHM Architects
July 2016 - Amsterdam Competition
The Winner is Tom Walsh from Tom Walsh Flooring
The Runner Up is Carl Thorgaard from Graham Holland Associates
June 2016 - Prague Competition
The Winner is David Doak-Dunelly from Titan Interior Solutions
The Runner up is Jo Campbell from Overbury
May 2016 - Lisbon Competition
The Winner is Rebecca Brindley from CJCT
The Runner up is Nathan Ware from The Commercial Flooring Company
April 2016 - Edinburgh Competition - Congratulations to both!
The Winner is Allan Woodfield from Woodfield Brady Architects
No photo
The Runner up is Chris Stopp from Folkspur Flooring Ltd
March 2016 - Paris Competition - Congratulations to both!
The Winner is Kenny Smith from McGregor Flooring Co Ltd
The Runner up is Luke Henry from Crean Mosaics
February 2016 - London Competition - Congratulations to both!
The Winner has chosen to remain anonymous
No photo
The Runner up is Christopher Evans from Nicholson Nairn Architects
January 2016 - Barcelona Competition - Congratulations to both!
The Winner is Patrick Rogers from Alan Power Architects
The Runner up is Chris Bryant from Mercado Belfast
December 2015 - Vienna Competition - Congratulations to both!
The Winner is Isabelle Masser from Terence O'Rourke Ltd
The Runner up is Murray Slade from Archial Norr
November 2015 - Bruges Competition - Congratulations to both!
The Winner is Sue Masser from Masser Architects
The Runner up is Michael Gibson from Napper Architects
October 2015 - Berlin Competition - Congratulations to both!
The Winner is Stuart Hart from McGarry Ni Eanaigh Architects
The Runner up is Philip Dynes from Dynes Flooring Contractors & Interiors Ltd
September 2015 - Florence Competition - Congratulations to both!
The Winner is Martin Scott from Denton Corker Marshall
The Runner up is John Dolman from AF Blakemore
No photo
August 2015 - Dublin Competition - Congratulations to both!
The Winner is Brian Nash from Interclad (UK) Ltd
The Runner up is Roger Hallett from BSB Architecture
July 2015 - Amsterdam Competition - Congratulations to both!
The Winner is Neal Patterson from Tate Hindle Design
The Runner up is Sean Green from AFC Design
June 2015 - Prague Competition - Congratulations to both!
The Winner is Adrian Rule from Resolute Solutions Ltd
No photo
The Runner up is Mark Porter from Isherwood & Ellis
May 2015 - Lisbon Competition - Congratulations to both!
The Winner is Caitriona McCarthy from Denton Corker Marshall
The Runner up is Mike Burris from Mike Burris Flooring
April 2015 - Edinburgh Competition - Congratulations to both!
The Winner is Jane Burley from Bayside Architectural Design
The Runner up is David Lewis from Neofloors Ltd
March 2015 - Paris Competition - Congratulations to both!
The Winner is Helge Koester from EML Architects Ltd
The Runner up is Chris Hinsley from Hillside Contracts Ltd
February 2015 - London Competition - Congratulations to both!
The Winner is Steve Dixon from Aiken Flooring Contracts
The Runner up is Steve Osman from STS Flooring Distributors
January 2015 - Barcelona Competition - Congratulations to both!
The Winner is Sean Rainey from BDP Architects
The Runner up is Oscar Bacette from Musgrave